Благодійний проєктдонорства крові

Благодійний проєкт був започаткований у березні 2023 року, який реалізовуємота розвиваємо спільно з волонтерами ГО Агенти крові та медичними працівниками Львівського центру крові. Головна мета - підтримка місцевих організацій збору крові та популяризація донорства у суспільстві.

Партнери проєкту

Illustration
Illustration
Illustration
Illustration
Illustration
Illustration
Illustration

3

проведених донацій крові

18,5 л

зданої крові для львівського обласного центру крові

90

врятованихжиттів

Наші донації

Illustration

Доєднуйтесь та станьте частиною нашого наступного збору крові. 

Березень, 2024

Illustration

До третього забіру долучилось 7 компаній-партнерів.Також ініціативу підтримали спонсори Томатіна та Інститут стратегії культури.

Жовтень, 2023

Illustration

Друга донація була приурочена Всесвітньому дню донора.
Ініціативу підтримали ще 2 нові компанії-партнери.

Червень, 2023

Illustration

До першої донації долучились 25 магічних, а також компанії партнери, де спільними зусиллями вдалось зібрати близько 6 л крові.

Березень, 2023

3 кроки донора

01

Пройти скринінг

Нижче ви можете знайти відповіді на найпоширеніші питання та пройти самостійно скринінг перед здачею, щоб оцінити свій стан та розуміти чи можете ви бути донором крові чи ні.

02

Зареєструватись на забір

Якщо ви впевнені, що відповідаєте усім вимогам та маєте бажання долучитися до благодійної ініціативи, то можете перейти до реєстрації за посиланням. Знетерпінням чекаєм вас!

03

Здати плазму у день забору

У день здачі крові вас зустріне координатор та супроводжуватиме на кожному етапі донації: реєстрація, скринінг, безпосередня здача, підживлення та відпочинок після здачі крові та надання допомоги за потреби. Завантажте для себе памʼятку донора, щоб бути на 100% готовим до донації.

FAQ

  • Зі скількох років можна бути донором?

    З 18 років. Верхньої вікової межі для донорства немає — все залежить від вашого самопочуття.

  • Якою має бути мінімальна вага людини, щоб здати кров?

    50 кг. Але деякі центри крові мають власні внутрішні правила. Наприклад, Львівський обласний центр крові приймає донорів з вагою від 60 кг. Також медики звертають увагу не лише на вагу, а й на співвідношення зросту й маси.

  • Коли потрібно починати підготовку до здачі крові?

    За 72 години до донації не вживайте ліки. За 48 годин до процедури відмовтеся від спиртних напоїв. За добу — дотримуйтеся дієти донора. Вона виключає молочні продукти, яйця, жирне м'ясо, фастфуд, напівфабрикати тощо. Основа цієї дієти — вуглеводи: каші, хліб, макарони, варена або печена картопля, фрукти та овочі, нежирні ласощі (печиво, солодкі сухарики).

  • Чи можна бути донором, якщо вживаєш ліки?

    Все залежить від характеру препарату, механізму його дії та хвороби, яку він лікує. Якщо йдеться про антибіотики, здавати кров можна через 14 днів після повного завершення курсу. Якщо це прийом ліків на постійній основі, переривати його не можна — отже, бути донором теж. Якщо мова про курс лікування, потрібно його завершити, перш ніж здавати кров. Деякі центри крові не приймають донорок, що вживають оральні контрацептиви, хоча такі препарати не заважають донорству. Зазвичай коли нас запитують про медикаменти та донорство, ми просимо написати, які саме людина вживає ліки та який має діагноз, щоб ми могли дати точну і правильну відповідь.

  • Чи можна бути донором, якщо вживаєш вітаміни?

    Так — за умови, що ви вживаєте БАДи чи інші добавки профілактично, а не у складі лікування. Однак перед донацією потрібно зробити перерву на 72 години. Такі препарати можуть містити алергени та бути несумісними з основним лікуванням пацієнта, який отримає кров.

  • Чи можу я бути донором, якщо маю тату чи пірсинг?

    Так, але після нанесання тату має пройти щонайменше 6 місяців. Те ж саме стосується пірсингу, перманентного макіяжу, ін'єкційних косметологічних процедур, оперативних втручань тощо.

  • Через скільки часу після видалення зуба можна здавати кров?

    Через 7-10 днів, якщо не виникло ускладнень, ви не вживали антибіотики, а з моменту останнього прийому знеболювального минуло більше 72 годин.

  • Чи можу я здавати кров, якщо маю слабкий зір?

    Слабкий зір не є затвердженим протипоказанням до донорства. Проте різні центри крові мають щодо цього свої правила. У багатьох випадках донорів з міопією більше -5 не допускають до здачі крові.

  • Чи можна здавати кров під час менструації?

    Менструація не є протипоказом до донорства. Однак більшість центрів крові рекомендують утриматися від донації за 5 днів до початку менструації, під час неї та протягом 5 днів після її завершення.

  • Чи можна здавати кров під час вагітності?

    Вагітним категорично не можна здавати кров. Повернутися до донорства можна лише через 6 місяців після пологів або переривання вагітності, крім виняткових обставин і на розсуд лікаря.

  • Чи можна здавати кров курцям?

    Так. Але потрібно утриматися від куріння 2 години до донації та 2 години після неї.

  • Чи можна здавати кров при низькому рівні гемоглобіну?

    Ні. Рівень гемоглобіну для жінок має становити 125 г/л, для чоловіків — 135 г/л

  • Чи можна здавати кров, якщо у мене низький/високий тиск?

    Допустимі показники артеріального тиску: систолічний — у межах 100-180 мм рт. ст.; діастолічний — у межах 60-100 мм рт. ст. Якщо тиск вищий/нижчий від норми, до здачі крові не допустять

  • Чи потрібно робити аналізи перед донацією?

    Перед донацією у всіх донорів щоразу беруть загальний аналіз крові з пальця. Під час самої донації медики забирають ще 20 мл венозної крові, аби підтвердити групу та резус-фактор, перевірити зразок на наявність інфекцій. Тож донація крові — це можливість провести базове обстеження організму.

  • Чи можу я здавати кров, якщо не знаю свою групу крові?

    Так, групу та резус-фактор донорської крові перевіряють у лабораторії й повідомляють донорам.

  • Чи можна здавати кров, якщо я приймаю антиддепресанти?

    Здавати кров можна не раніше, ніж через місяць після повної відміни антидепресантів, і лише за умови, що ви добре почуваєтеся.

  • Чи є протипоказом сезонна алергія?

    Сезонна елергія є тимчасовим протипоказом на період активної фази симптоматики. Якщо симптомів алергії немає і ви не вживаєте ліків, то ви можете бути донором крові.

  • Чи можу бути донором, якщо я колись хворів на Гепатит А (жовтуху)?

    Перенесений гепатит А не є перешкодою до здачі крові, але в багатьох центрах крові можуть не приймати донорів, що перехворіли на Гепатит А (жовтуху).

  • Після вакцини від грипу коли можна здавати кров?

    Якщо вакцина не викликала побічних ефектів, здавати кров можна вже наступного дня, якщо ж спостерігається реакція — через 14 днів після вакцинації.

  • Що робити, якщо у мене залишилися ще питання?

    Пишіть нам у соціальні мережі у хедері сторінки. Будемо раді вам допомогти.

Image placeholder

Приєднатися
до здачі крові

Чи були Ви уже донором?

Thank you!

We will contact you shortly

Can't send form.

Please try again later.